З 2003 року бібліотека-філія №2 працює як інформаційний центр психолого-педагогічної допомоги сім`ям,молоді,людям похилого віку.

неділя, 27 грудня 2020 р.

 

                                              Час читати!

До Нового року  в бібліотеці-філії  № 2  Централізованої бібліотечної системи для дорослих 27.12.2020  р. відкрита книжкова виставка – інсталяція «Час читати».

Використавши форму  одного  з неодмінних новорічних  атрибутів, а саме - годинника, бібліотекарі вирішили нагадати читачам, що новорічні свята – найкращий час, аби погортати сторінки  улюблених книг. Біля кожній цифри  циферблату годинника на поличці розміщена  книга,  назва якої містить відповідні числа :  «Подвійна гра в чотири руки»,  Роздобудько, І., «Пята гора»,  Коельо, П., « 12 обручів»  Андрухович, Ю.,  та інші.                      

Тож, шановні користувачі, час читати! В новорічні свята  і  завжди! 

 

Хочете поринути в атмосферу казки і відчути наближення свята? Тоді вам точно до нас! Новорічна фото зона створює  святковий настрій , а світлина  допоможе зберегти приємні спогади протягом усього року. Ласкаво просимо до нашої бібліотеки!




четвер, 17 грудня 2020 р.

 З року в рік маленькі українці чекають подарунки від Святого Миколая, який традиційно залишає їх під подушками.

Всі вірять в його чудеса і в те, що подарунки він приносить тільки слухняним. Але хто такий Святий Миколай?

Найголовніше те, що на відміну від більшості святих, святий Миколай – це дійсно реальна історична особистість.

До Дня Миколая бібліотека-філія № 2 підготувала відео-розповідь про святого, яка, сподіваємося зацікавить і дорослих, і діточок.



середа, 16 грудня 2020 р.

             5 грудня 2020 р. день народження видатного  українського поета О. Олеся.

До цієї дати бібліотека-філія №2 підготувала бесіду біля книжкової виставки, присвячену життю і творчості поета.                                                                  Назва виставки:  «Бринить – співає наша мова, чарує ,тішить і п’янить!»

          Цей вірш для митця став пророчим. Творче і особисте життя О. Олеся поділилося на два періоди. Життя в Україні, і життя в еміграції. Але ніколи поет не забував Україну. Його щире любляче слово бриніло в далекій Празі. Він в кожнім своїм поетичному рядку сповідувався у любові до рідного слова і ніколи не зрадив йому. 

Як довго ждали ми… Уклін чолом народу,

Що рідну мову нам зберіг, 

Зберіг в таку страшну негоду,

Коли він сам стоять не міг. 

       Доля поета трагічна.. Але він ніколи не забував Україну. В 2010 році   в м. Білопіллі на Сумщині встановлено пам’ятник, видатному земляку .  А в 2017р. прах поета повернувся на Україну. Його перепоховали  на Лукянівському кладовищі  м. Києва.









вівторок, 15 грудня 2020 р.

 

30 листопада  2020р.  виповнюється  353р.  від  дня  народження        Джонатана Свіфта  (1667-  1745 рр.)

 Сатирик, церковний діяч, публіцист, поет, письменник. Вніс яскравий              і  значний  доробок  у  світову літературу. 

                                      Кращі твори:

 Сатира «Битва книг»   (1696р.)

Памфлет  «Казка бочки»  (1704р.)

Докладні відомості  «Щоденник для Стелли» (1710 -1713 рр.)               

Памфлет    « Листи  сукнаря»  (1724р.)

     Життя і творчість митця залишилися таємничими і загадковими.          Дуже нелегко писалася біографія письменника його послідовниками. 

     Але нам у спадок, залишилися твори і самий кращий про дотепного і сміливого пана Гуллівера. 

    Свіфт писав суворий і безжальний памфлет на всі ті вади, що були в тогочасній Англії.

    Пройшов  час.  І  « Мандри Гуллівера» стали улюбленою книжкою нашої малечі.

 


 

понеділок, 14 грудня 2020 р.

 14 грудня у віконній вітрині бібліотеки-філії № 2 представлена книжкова виставка історичних творів Романа Івановича Іваничука (27.05.1929-17.09.2016) – українсього письменника, громадського діяча, одного з організаторів Товариства української мови імені Т.Шевченка, Народного Руху України, члена Спілки письменників України, депутата Верховної Ради України І-го скликання (1990-1994), заслуженного працівника культури України, лауреата Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка, Літературної премії імені А. Головка, премії імені І. Мазепи, Героя України і почесного доктора Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.


          У романі «Мальви» (Яничари”) показані катастрофічні наслідки зречення свого народу і батьківщини як для окремої людини, так і для всієї нації. Події роману розгортаються на тлі відродження української державності під проводом Богдана Хмельницького, а також містять непересічний матеріал з тогочасної історії Криму і Туреччини.



             Роман «Вогненні стовпи» — це перший в Україні художній твір про історію Української повстанської армії (УПА). Історію боротьби і трагедії народу, відданості рідної землі і зради, честі і безчестя, історію, яка є такою, якою вона є...

             Роман «Журавлиний крик» присвячений подіям, що відбувалися у переломні часи української історії. Остаточна ліквідація гетьманства, знищення Запорізької Січі, спроба гайдамаків під проводом Івана Гонти і Максима Залізняка відродити втрачену українську державність, утвердження Катерини ІІ на престолі Московської імперії, розгром повстання Пугачова… На цьому історичному тлі діє головний герой роману – філософ Павло Любимський.



                Роман «Вода з каменю» присвячений Маркіяну Шашкевичу (1811—1843) — українському поетові, релігійному та громадському діячеві, натхненникові національного пробудження Галичини, засновникові нової української літератури у Західній Україні. Автор розповідає, як Шашкевич захищав право на існування української мови, виступав за її рівноправність з польською мовою, робив усе, щоб зберегти рідну культуру. Його справу продовжив Іван Вагилевич (1811—1866) — герой роману «Саксаул у пісках».

                 Роман «Черлене вино», відтворює події першої половини XV ст. — героїчну оборону останньої твердині Галицько-Волинського князівства — Олеського замку, маленького острівця народної волі. Через образи сміливого ратоборця Івашка Рогатинського, скомороха Арсена, гончаря Микити автор змальовує запеклу боротьбу підневільного люду, що кинув виклик можновладній шляхті.

                У творчому доробку Романа Іваничука близько двадцяти історичних романів, якими письменник заповнює білі плями в нашій історії. І він не обмежується лише зображенням тих чи інших подій минулого, а визначає багато проблем, які хвилюють наших сучасників.
               Запрошуємо до нашої філії № 2 ознайомитися з представленими творами!

субота, 12 грудня 2020 р.

 30 листопада  2020р.  виповнюється  353р.  від  дня  народження        Джонатана Свіфта  (1667-  1745 рр.)

 З цієї нагоди  бібліотека-філія № 2 презентує книжкову виставку   

         «Цей загадковий Джонатан Свіфт»    

Сатирик, церковний діяч, публіцист, поет, письменник. Вніс яскравий  і  значний  доробок  у  світову літературу. 

    Життя і творчість митця залишилися таємничими і загадковими.    Дуже нелегко писалася біографія письменника його послідовниками. 

     Але нам у спадок, залишилися твори і самий кращий про дотепного і сміливого пана Гуллівера. 

    Свіфт писав суворий і безжальний памфлет на всі ті вади, що були в тогочасній Англії.

    Пройшов  час.  І  « Мандри Гуллівера» стали улюбленою книжкою нашої малечі.

 

четвер, 10 грудня 2020 р.

 

«СНІД – рана століття».

    1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. До цієї дати  у віконній вітрині бібліотеки – філії №2 ЦБС для дорослих розгорнута  книжкова виставка «СНІД – рана століття», на якій представлена література ,буклети, що містять інформацію про властивості цього вірусу, про профілактику та лікування цієї страшної хвороби, стан захворюваності на ВІЛ/СНІД в нашому місті.

    Сподіваємось, дана експозиція приверне увагу молоді до проблем, які  впливають на поширення ВІЛ/СНІДу і допоможе їм надати перевагу здоровому способу життя.

 

     Знання своїх прав та вміння ними користуватись є невід`ємною частиною життя кожної людини.

     До Тижня права 10 грудня 2020 року в бібліотеці-філії №2 ЦБС для дорослих розгорнута книжкова поличка  «Перед законом усі рівні». На ній представлені корисні матеріали з різних галузей права, в тому числі права людини в Україні і світі. 

    Загальновідомо, що кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права. Інформацію про права дитини можна дізнатись з матеріалів, представлених на виставці.

    Маємо надію, що книги на правову тематику, підручники, буклети сприятимуть поглибленню правових знань та формуванню правової культури наших користувачів.

вівторок, 24 листопада 2020 р.

 

Дарування книжок – гарна традиція читачів, друзів нашої бібліотеки, завдяки якій фонд поповнюється новими виданнями найрізноманітніших напрямків. Класика, фентезі, здоров’я, рукоділля, жіночі романи – книжки такого спрямування отримала бібліотека в подарунок цього місяця.

Ми вдячні за чудові дарунки та добру справу і запрошуємо усіх завітати до нашої бібліотеки аби в хмарні дні останнього місяця осені зігрітися теплом від читання цікавої та корисної літератури.

 

четвер, 19 листопада 2020 р.

 

                              Промені Гідності

21 листопада – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Цей день – незаперечний доказ відродження Української нації, нашої держави. На жаль, за це українці вже заплатили високу ціну – розстріляні Герої на Майдані, загиблі в зоні бойових дій.

Пам’ятаймо, що без глибокого усвідомлення таких цінностей як свобода та гідність, неможливо побудувати успішну Українську державу, за щасливе прийдешнє якої і досі гинуть наші захисники.

З нагоди Дня Гідності та Свободи бібліотекарі філії №2 підготували віконну виставку книг, присвячену подіям тих днів.


Від щирого серця хочемо побажати  співвітчизникам мирного неба над українською землею, добробуту й злагоди в українських родинах.

 

 



          Зерна мудрості на філософській ниві

Безліч мислителів стверджували, що суть філософії полягає в подиві...  І справді, філософія народжується з природного прагнення людських істот цікавитися собою і світом, в якому вони живуть. Протягом  століть у різних культурах філософія народжувала концепції, ідеї та праці з обгрунтованого аналізу, і закладала основу критичного, незалежного і творчого мислення. З  2002 року всесвітній день філософії відзначають у більш ніж 70 країнах світу. Хоча свято не має офіційної календарної згадки, своїм професійним днем його вважають викладачі, доценти та професори філософії, студенти та випускники профільних університетів та навчальних закладів.

З нагоди цієї дати, яка цього року припадає на 19 листопада, бібліотекарі філії №2 пропонують познайомитись з літературою книгозбірні на філософську тематику.




 

 Голодомор - ця  жахлива подія назавжди залишиться у пам`яті українців , як найстрашніша сторінка нашого минулого.  Адже  період  1932  - 1933 років на Україні – це біль, який не мине з роками, це спогад, який не зітреться ніколи.


Лицар сучасного детективу – Андрій  Кокотюха

     17 листопада 2020 року експозиція книжкової виставки «Знай і шануй українську книгу» бібліотеки-філії №2  поповнилась творами ще одного письменника – Андрія Кокотюхи.

     Андрій Кокотюха  відомий своєю надзвичайною продуктивністю. Станом на 2020 рік він написав понад 60 художніх і публіцистичних книг.

     Андрій Кокотюха–український письменник, якого називають засновником українського сучасного детектива. Багаторазовий переможець конкурсу «Коронація слова», «Золотий письменник України».

     Містяни можуть ознайомитись з такими творами, як «Чорний ліс», «Справа отамана Зеленого», «Вогняна зима», «Різник з Городецької» тощо.

     Тому запрошуємо до нашої книгозбірні, де на Вас чекають твори лицаря сучасного детективу.

 

Виставка «Українська мова – ознака української нації»

З 9 листопада юнацький відділ бібліотеки-філії 2 до Дня Української писемності і мови експонує виставку «Українська мова – ознака української нації».

В посібниках, підручниках, словниках ми висловлюємо любов і відповідальність за її долю, культуру мови, а досконале володіння літературними нормами на всіх рівнях показує нашу повагу до мови.

На книжкових полицях нашої бібліотеки представлено словники-довідники з культури мови, фразеологічні словники, словники синонімів, антонімів.

Підручники і посібники з синтаксису, морфології, комунікативної лінгвістики, статистики та українського ділового мовлення також чекають на вас!

Тож приходьте до нашої бібліотеки, знайомтеся з книгами про українську мову, покращуйте рівень своєї грамотності.

Любіть і поважайте українську мову!

середа, 4 листопада 2020 р.

 Книгозбірня поповнила свій фонд новою літературою на різні смаки і вподобання:

1.   Костина, Н., Поговори со мной;

2.   Кокотюха, А., Розбите дзеркало;

3.   Майдуков, С., Месть самурая;

4.   Печорна, О., Фортеця для серця;

5.   Бертіс, С., Адора. Візантійська принцеса;

6.   Талан, С., Ангели живут вечно;

7.   Роздобудько, І., Шості двері;

8.   Гнатко, Д., Восьма жертва;

9.   Лукьяненко, Л., Женский заговор. Любовь на спор;

10.                   Кінлі, Т., Список Шиндлера;

11.                    Кім, В. Чан, Перехід до блакитного океану;

12.                    Юн, Н., Сонце також зірка;

13.                    Кенфілд, Д., Курячий бульйон для душі. 101 історія про кохання;

14.                   Кравецька, Л., Святкові страви Західної України.

 


Запрошуємо до нашої бібліотеки. Приємного читання!

середа, 28 жовтня 2020 р.

 

        Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників.

        Бібліотека-філія №2 підготувала виставку-перегляд «Дзвони пам’яті», щоб вшанувати пам’ять всіх загиблих, які відстоювали свободу своєї землі.

       Минуло вже 76 років з того переможного дня, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій смертоносній війні. Море сліз пролито солдатськими матерями, вдовами та сиротами, і не можна виміряти глибину та гіркоту цього горя. Український народ завжди пам’ятатиме тих, хто гідно пройшов важкими дорогами війни, сумлінно виконав священний обов’язок — мужньо захищав від загарбників свій рідний край.

       В ході німецько-радянської війни (1941—1945) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи.

       Глибоко вдячні тим, хто у нелегкі воєнні роки відстояв свободу рідної землі, врятував її від поневолення, створив передумови для того, щоб жити у власній, незалежній Українській державі.

       Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.

четвер, 22 жовтня 2020 р.

                                        

                    Знай і шануй українську книгу!”

Бібліотека-філія №2 продовжує знайомити містян з творчістю сучасних українських письменників. І сьогодні, 21 жовтня, у віконній вітрині виставки «Знай і шануй українську книгу» представлені твори сучасних  талановитих письменниць – Куяви Ж., Корній Д. та Владмирової Т.,  Печорної О., Гранецької В., Шевченко Н.

        Історія про родинні таємниці та людські стосунки висвітлена у романі Жанни Куяви “Гордієві жінки”. Три сестри — Софія, Лія і Мія — живуть багато років на віддаленому хуторі. Та настає день, коли священна для них кімната матері відкриває неймовірні таємниці про родичів. І сестри наважуються нарешті круто змінити своє життя...

          У творі Дари Корній і Владмирової Тали «Зозулята зими” події відбуваються в українському місті. Детектив переплітається з містикою. Відьми, упирі, потерчата, привиди...В цьому романі зима тісно переплітає світ живих зі світом мертвих...



        Життя головної героїні романа Олени Печорної  Грішниця  схоже на пекло: смерть сестрички від рук п'яного батька, дитбудинок... Після того, як її зґвалтував міліціонер, вона зрозуміла, що вагітна, і... зраділа. Але в малюка знайшли страшну хворобу. Заради сина вона готова навіть на те, що вважала страшнішим за смерть. 

       Роман Наталки Шевченко «Подвійні міражі про те, що доля іноді може подарувати людині другий шанс, про розплату за скоєні страшні злочини і спокуту за вчинені таємні гріхи, про те, що хвилює кожного і приховане на споді його душі та серця. Коли тобі випадає можливість змінити своє життя — це везіння чи прокляття? Семеро пасажирів одного автобусу занурені кожен у власні невеселі думки. Вони й гадки не мають, що опинились разом невипадково. Відтепер доля незнайомців—перетворитися на  шахові фігури у якійсь незбагненній і моторошній грі. І вони мають зробити вибір, від якого залежатиме їхнє майбутнє…

         Героїня твору «Щасливий» Вікторії Гранецької -  українська дівчина, що виросла у Вінниці й понад усе любить своє місто. Він — азербайджанський хлопець-мусульманин, котрий мріє повернутися у Нагірний Карабах, де залишився його рідний дім. Здавалося б, ці двоє не можуть бути разом — тому що обставини, батьки, кілометри нездоланних шляхів, заборон та упереджень але вони знайшли одне одного й поєдналися у шлюбі — попри нерозуміння і спротив оточення. Дитина, яка мала б народитися щасливою — адже саме так звучить її імя в перекладі українською — приходить у цей світ смертельно хворою. Та, кажуть, у житті не буває випадковостей. Що, як маленькому хлопчику судилося змінити дорослих людей, примирити два різних світи і зробити їх по-справжньому щасливими?



Цікавить сучасна українська література? Тож, запрошуємо до книгозбірні нашої бібліотеки!