З 2003 року бібліотека-філія №2 працює як інформаційний центр психолого-педагогічної допомоги сім`ям,молоді,людям похилого віку.

середа, 1 липня 2015 р.


Конституція України - перепустка у світ гідного життя.

28 червня Україна відзначає державне свято – День Конституції України. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державо- творенні та законотворчості,  у розвитку українського суспільства. Саме Конституція  проголосила Україну суверенною, незалежною, демократи- чною, соціальною, правовою державою.
 Саме про це йшла мова в правовій бесіді біля книжкової виставки "Кон-ституція - основний закон моєї держави", яка відбулася 29 червня 2015 р. в бібліотеці-філії № 2.
 Завідуюча бібліотеки, Коваленко О.О., нагадала присутнім, жителям м/р № 8, користувачам філіалу, про те, що у різні періоди існування українсь-кого народу були спроби отримати юридичне оформлення держави. Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною, що відображено в різних редакціях "Руської правди". У новий час особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція, створена Пилипом Орликом, ставши в Європі першим подібним документом. Але вперше  вдалося належним чином це зробити після тривалої, напруженої роботи над Основ-ним  Законом держави 28 червня 1996 року.
 Книжки, представлені на виставці, дають змогу кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, в якій закріплено право українського народу мати власну державу, дається відповідь на питання, якою ця дер-жава буде, які шляхи її розвитку.
З представленої літератури присутні можуть дізнатися, що Конституція України складається з 25 розділів, які вміщують 161 статтю. Вони визначають політичний і територіальний устрій держави, права, демократичні свободи і обов'язки людини й громадянина. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека проголошуються найвищою соціальною цінністю. Згідно з Основним Законом в Україні існує єдине громадянство.
Насамкінець Коваленко О.О. наголосила, що Конституція це візитна картка нашої держави, правовий оберіг нашої державності, яка має найвищу юридичну силу, тобто всі інші правові акти можуть прийматися лише на її підставі. Саме Конституція визнала людину найвищою соціальною цінністю.

Немає коментарів:

Дописати коментар