З 2003 року бібліотека-філія №2 працює як інформаційний центр психолого-педагогічної допомоги сім`ям,молоді,людям похилого віку.

понеділок, 30 липня 2018 р.


«Книги – це ріки, що наповнюють моря.»
Ярослав Мудрий
 
Книги здатні занести Вас  в далекі країни, змусити сміятися чи плакати. Вони можуть розповісти про світи, в яких Ви ніколи б не опинилися в реальності. Книги прекрасні!
 
Читаючи добрі книги, ми поливаємо квіти, які ростуть в нас.

«У чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід.»  М. Гафурі
 
«Творять не тільки письменники, а й читачі.» 
Г. Ібсен 

«Читаннясамостійне плавання в морі знань.» В.О.Сухомлинський
Читання є найприємнішим засобом ігнорування життя.
Книгу варто називати "великою" або "маленькою" не за кількістю сторінок, а по тому місцю, яке вона займає в твоєму серці.
«Книги розбивають кайдани часу, доводячи, 
що люди здатні на диво.» 
Карл Саган
«Всюди шукав я спокою і в одному лише місці знайшов його - в кутку, з книгою.»  
Умберто Еко
Читання хороших книг - це розмова з найкращими людьми минулих часів, коли вони повідомляють нам кращі свої думки.

середа, 25 липня 2018 р.


Цікавинки про книги та бібліотеки з усього світу
Бібліотека в Цинцинаті. 1900 р.

Пересувна бібліотека початку ХХ століття.
Мобільна бібліотека. Нью-Йорк, 1925 рік.
 
Англійський мобільний бібліотекар, 1930  рік. Лондон.

В Іраку на книжковому ринку книги на ніч залишають без догляду.
Іракці говорять: «Читач не краде, а крадій не читає».



вівторок, 24 липня 2018 р.


Виставка-подія
«Історія віків»
(До 1030-річчя Хрещення Київської Русі)
Відомо, що найціннішим скарбом храму душі людської завжди була віра. Тож, звернімо свій погляд у сиву давнину, коли 1030 років тому назад Володимир Великий започаткував нову добу 
в історії Київської Русі.
З цієї нагоди 24 липня 2018 року в бібліотеці-філії № 2  ЦБС для дорослих розгорнуто книжкову ілюстративну виставку-подію  «Історія віків».
До уваги користувачів представлені культурологічні, краєзнавчі видання, книги по історії, традиції християнства, його розвиток в Україні, а також художня література, присвячена хрещенню східних слов`ян у 988 році.
Знайомлячись з матеріалами виставки, користувачі матимуть змогу повернутись до своїх витоків, щоб усвідомити, яку важливу роль 
відіграло християнство в духовному житті українців.
Тема духовності присутня  у вишивці, тому на виставці є роботи наших користувачів-вишивальниць Василюк А.І., Мазур Л.З., 
Совенко З.М..
Запрошуємо до перегляду всіх бажаючих!
Виставка, відкрита для всіх охочих, діятиме впродовж двох тижнів.

понеділок, 23 липня 2018 р.


Цікаве про книги та бібліотеки:


Бібліотека в формі розкритої книги була побудована в районі, який вважається «маргінальним», в місті Сальтильо (штат Coahuila, Мексика). Площа - 36000 кв.м., Дата відкриття - 2011 рік.
Бібліотека Ліюань в невеликій китайському селі Цзяоцзехе поблизу Пекіна. Її спроектував і побудував в 2012 році архітектор Лі Сяодун. Бібліотека знаходиться на краю селища в оточенні ефектних пейзажів, тому тут можна не тільки читати, а й милуватися незайманою природою навколо.
Бібліотека Ліюань працює за принципом «книгообміну»: читач приносить свою книгу або навіть дві, а натомість отримує одну бібліотечну 

Увесь фасад Публічної Бібліотеки в Канзасі відмінно ілюструє його вміст - він зроблений у вигляді полиці, заставленій книжками.
Гавана. Одна з великої кількості бібліотек у Старому місті.
Стіну одного з будинків Чунцина перетворили в гігантську книжкову полицю! Крім муляжів відомих творів китайської літератури, таких як роман "Подорож на Захід", на полиці стоїть і "Воскресіння" Толстого.

четвер, 19 липня 2018 р.


Цікаві факти про книги
Серед найбільш прочитаних книг у світі, перше місце, безсумнівно, належить Біблії. Її загальний тираж - шість мільярдів екземплярів.
На другому місці - цитатник Мао Цзедуна,
а третя місце зайняла «Властелін кілець».
 
Самая большая книга в мире была представлена в этом году на Международной книжной выставке в Гаване. в цьому році на Міжнародній книжковій виставці в Гавані
Найбільша книга у світі була представлена в цьому році на Міжнародній книжковій виставці в Гавані. Це – Збірник висловлювань відомих людей, який  має 380 сантиметрів в довжину і 350 сантиметрів у висоту. 
І ще одна з найбільших  книг  на світі знаходиться в одному з голландських музеїв Амстердама. Ця книга називається "Збірник морських правил". Вишина книги - більше зросту середньої дорослої  людини, ширина - 1 метр, товщина - близько півметра.
  
Венгр Джозеф Тари створив колекцію книг, довжина яких не перевищує 76 міліметрів. Такі мініатюрні книжечки виготовлені на замовлення і виявилися великою рідкістю. Однак, в них можна було пролістати сторінки і побачити текстові книги.
 
Літературознавці підрахували, що в книгах Шекспіра слово «любов» промовляється 2259 разів, в той час як «ненависть»  згадується всього у 229 випадках.



вівторок, 17 липня 2018 р.


Засідання круглого столу 
«Професія -  миротворець!»
з вихованцями Кременчуцької ВТК

З метою  збереження миру, а також попередження кривавих конфліктів, після закінчення Другої світової була створена Організація Об’єднаних Націй, у складі якої також передбачалися спеціальні 
Миротворчі сили.
21-го травня 2013 року, враховуючи внесок і значення національного миротворчого контингенту України у справі зміцнення миру і злагоди в зонах військових конфліктів, Верховна Рада України прийняла Постанову  «Про встановлення Дня українських миротворців",  який запропоновано 
проводити 15-го липня.
Саме про це професійне свято українських миротворців йшла мова 16.07.2018 р. на зустрічі провідного бібліотекаря бібліотеки-філії № 2 Осташко В.В. з вихованцями Кременчуцької виховної колонії під час за-сідання круглого столу на тему: 
«Професія – миротворець!».
Розповідь була підкріплена показом відеоматеріалів: відеоролики «Хто такі миротворці ООН?», «Українські миротворці», «Українські миротворці в Конго» повідомили про 40 тис. українських миротворців, які з 1992 року побували в багатьох гарячих точках нашої планети і продемонстрували   всьому світу свій традиційний і високий
професіоналізм, компетентність і надійність
у справах  урегулювання збройних
протистоянь.
Треба відзначити зацікавленість юнаків цією непростою темою і активність під час обговорення одержаної інформації.
Діалог вийшов невимушеним і доброзичливим з обох сторін. Під час заходу у вихованців
виникли  питання і навіть своє бачення проблеми. Особливо здивував один з них,
Марк, який в захопленні від побаченого, поцікавився, про те, хто має змогу стати
до лав цих героїчних чоловіків.
Після зустрічі залишилося приємне враження від бажання молоді дізнатися щось нове і відкритістю  під час спілкування.
Наостанок юнаки висловили подяку  бібліотекарю і запросили приїздити до них
і надалі і з іншими цікавими матеріалами.




четвер, 12 липня 2018 р.

Нове оформлення вестибюлю бібліотеки
 
Вестибюль бібліотеки – це місце, через яке 
кожного дня  проходять всі користувачі закладу, 
і його оформлення, розташоване в зоні читацького потоку, повинно бути привабливим і приємним 
на вигляд, естетичним і яскравим.
Саме такими принципами керуються працівники бібліотеки, підбираючи атрибути, згідно сезону.
Зараз літо, пора квітів і кольорів,  тому троянди та лілії, які стали прикрасою фойє книгозбірні стали доречним доповненням до інформації, розміщеної тут для користувачів.
Завдяки співробітниці колективу бібліотекарів, Загрековій Л.Г., в бібліотеці з`явилися нові гарні об`єкти уваги для всіх відвідувачів.



вівторок, 10 липня 2018 р.

8 липня 2018 року - Український День родини.
Це -   відносно молоде свято, яке відзначаєтся з 2012 року. Святкування його  має щорічний характер і встановлено на 8 липня.
Сім’я як  осередок суспільства, належить до найважливіших суспільних та державних цінностей. Саме форма сім’ї    могла протягом багатьох століть визначати загальний напрям еволюції основоположних макросоціальних систем.
Для дітей родина - це своєрідне середовище, в якому у дитини складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. Для дорослої людини вона є джерелом реалізації цілого ряду його потреб.
В міжнародному співтоваристві День сім’ї засновано Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1993 році і відзначається 15 травня.
Бажаємо всім українським сім'ям мирного неба, міцного здоров’я, щасливої долі та непохитної твердості родинних стосунків!